ABC Konsumenta

Walory zdrowotne drobiu
Mięso drobiowe – zwłaszcza mięso z fileta kurczęcego − jest najbardziej odżywczym mięsem, charakteryzującym się jednocześnie wysoką zawartością białka, a niską zawartością tłuszczu i cholesterolu. Wartość odżywcza białek mięsa drobiowego jest oceniana przez ekspertów żywienia znacznie wyżej niż białek innych gatunków mięs. Mięso drobiowe jest lekkostrawne, łatwo przyswajalne i niskotłuszczowe.
Piramida żywienia
Zestawienie praktycznych rad dotyczące łączenia produktów spożywczych w naszej codziennej diecie. Zestawienie przedstawiane jest w postaci piramidy, której poziomy określają grupy i proporcje produktów przy bilansowaniu posiłków.
System GDA
Prawidłowe odżywianie jest jednym z warunków zachowania dobrego stanu zdrowia. Aby móc dopasować swój sposób odżywiania do stylu życia, który prowadzimy, niezbędne jest prawidłowe zbilansowanie diety zarówno pod względem energetycznym, jak i odżywczym.
Kalkulator BMI
Kalkulator BMI pozwala na weryfikację naszej wagi. „Idealna waga” jest wartością, która w prosty sposób pokazuje, jaką masę ciała powinien mieć człowiek przy podanym wzroście. Jednak optymalna waga jest również uzależniona od indywidualnej budowy człowieka.
Kącik smakosza

Przelicznik wagi

Przelicz wszystkie miary, które pojawiają się w przyrządzanych przepisach
Zmień:
na
wynik
ABC Konsumenta
Walory zdrowotne drobiu

Mięso drobiowe – zwłaszcza mięso z fileta kurczęcego − jest najbardziej odżywczym mięsem, charakteryzującym się jednocześnie wysoką zawartością białka, a niską zawartością tłuszczu i cholesterolu....
System GDA
Prawidłowe odżywianie jest jednym z warunków zachowania dobrego stanu zdrowia....